Złoty silniejszy dzięki słabszemu dolarowi

  • Marek Rogalski
opublikowano: 09-11-2017, 17:17
aktualizacja: 09-11-2017, 17:18

O ile na rynku jest wiele opinii, co do wczorajszego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej łącznie z tymi wskazującymi na pewne rozczarowanie brakiem bardziej „jastrzębiego” komunikatu (tylko, czy był on w ogóle możliwy przy obecnym składzie RPP), o tyle dzisiaj obserwujemy próby umocnienia się złotego.

Bezpośrednim powodem jest obserwowana słabość dolara wynikająca z obaw dotyczących ustawy podatkowej  w USA – dzisiaj ma zostać zaprezentowana jej „senacka” wersja, która może być potencjalnym źródłem konfliktu w samej Partii Republikańskiej, oraz prezydentem Trumpem. To z kolei mogłoby opóźnić proces wdrożenia ustawy (czołowi politycy zapowiadali do tej pory, że nowe przepisy zaczną obowiązywać z początkiem 2018 r.).

Złoty był dzisiaj ponownie mocny wobec słabnącego z powodów politycznych funta, na drugim miejscu był dolar. Na wykresie USD/PLN rośnie prawdopodobieństwo testowania minimum  2 listopada przy 3,6235. Jego ewentualne złamanie byłoby sygnałem do realizacji formacji podwójnego szczytu z okolic 3,67. 

 

Dość stabilny był dzisiaj za to EUR/PLN. Niska zmienność na tej parze to jednak cecha, która utrzymuje się od kilku dni.  Wsparcia to poziomy 4,22 – 4,2250 – 4,23. Opór to 4,25 – 4,2550. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski, Główny analityk walutowy, Dom Maklerski BOŚ S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty silniejszy dzięki słabszemu dolarowi