Złoty słabnie

XTB
16-10-2009, 11:36

Piątkowe przedpołudnie przynosi osłabienie złotego do głównych walut. O godzinie 11:22 kurs USD/PLN testował poziom 2,8279 zł, a EUR/PLN 4,2114 zł, rosnąc po 2,8 gr w stosunku do poziomu z końca czwartkowych notowań.

Pomimo zauważalnego osłabienia, przedpołudniowy handel upływa w stosunkowo spokojnej atmosferze. Większej zmienności na rynku należy oczekiwać po południu, gdy Bank of America i General Electric opublikują raporty za III kwartał br., a ze Stanów Zjednoczonych napłyną dane o produkcji przemysłowej, napływie kapitałów oraz zostanie opublikowany indeks Uniwersytetu Michigan. A więc gdy pojawią się impulsy, które mogą nadać nowej dynamiki globalnym rynkom finansowym.

Po południu Główny Urząd Statystyczny opublikuje również wrześniowe dane o przeciętnym wynagrodzeniu i zatrudnieniu w Polsce. Historia ostatnich miesięcy uczy jednak, że nie powinny one mięć większego wpływu na notowania złotego.

Dotychczasowe wahania nie wpływają na zmianę układu sił na wykresach USD/PLN i EUR/PLN. W obu przypadkach scenariuszem bazowym na najbliższe dni są wahania w zakresie wyznaczonym w tym tygodniu.

---
Marcin R. Kiepas
marcin.kiepas@xtb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: XTB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty słabnie