Złoty słabnie z dnia na dzień

Internetowy Dom Maklerski SA
opublikowano: 07-03-2006, 10:27

Złoty słabnie, scenariusz nakreślony w poprzednich CPR sprawdza się. Wzrost stóp w eurolandzie (spadek bundów), polityczne niepokoje w Polsce i pogorszenie nastroju wśród zagranicznych inwestorów są powodami osłabienia złotego.

Złoty słabnie, scenariusz nakreślony w poprzednich CPR sprawdza się. Wzrost stóp w eurolandzie (spadek bundów), polityczne niepokoje w Polsce i pogorszenie nastroju wśród zagranicznych inwestorów są powodami osłabienia złotego. Wypowiedź Kaczyńskiego na temat nowego prezesa NBP powinna szczególnie niepokoić, gdyż daje jasno do zrozumienia, że osoba ta będzie miała za zadanie realizować politykę PiS również w sferze monetarnej.

Oczywisty wniosek jest taki, że będzie to osoba o bardzo gołębim nastawieniu lub nawet dyspozycyjna. W tej sytuacji w dłuższym terminie złoty powinien się mocno osłabić. Obecna słabość raczej będzie kontynuowana. Poziomy techniczne, takie jak 3.86/88 mogą być bardzo szybko testowane. Pojawiają się opinie, że poziom 3.85 jest dobry do sprzedaży. My uważamy, że jeśli tak jest, to tylko w krótkim terminie i raczej odbicia powinny być wykorzystane do zakupów walut.

Rynek międzynarodowy:

Korekta na EURUSD zakończyła się dość gwałtownie i w ten sam sposób co spadki w okolice 1.1830 przed tygodniem, czyli ekstrema znowu zanotowano na niepłynnym rynku po realizacji zleceń stop-loss. Tym razem od góry. Zachowanie kursu EURUSD świadczy o tym, że znajdujemy się jednak jeszcze w trakcie trendu spadkowego, lub w trakcie szerokiej konsolidacji. Dane na temat handlu zagranicznego w czwartek i bezrobocia w piątek są głównymi wydarzeniami tygodnia, lecz możemy się spodziewać sporej zmienności przed publikacja tych danych. Technicznie rzecz biorąc, EURUSD nie utrzymał przebicia 200-dniowej średniej i powrócił w rejon 100-dniowej, która stanowi wsparcie. Obecnie trudno jest stwierdzić jakie są szanse na utrzymanie tego poziomu. Ewentualny nieudany test rejonu 1.1925 powinien spowodować wzrost z powrotem w okolice 1.2025.

Wojciech Zdanowicz

rynki.zagraniczne@idmsa.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internetowy Dom Maklerski SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty słabnie z dnia na dzień