Złoty słabo zaczyna miesiąc

Marek Wołos
opublikowano: 02-03-2011, 00:00

Osłabienie węgierskiego forinta po publikacji planu oszczędnościowego, wzrost awersji do ryzyka i słabe otwarcie amerykańskich giełd doprowadziły notowania EUR/PLN do granicy 3,98. Z technicznego punktu widzenia para EUR/PLN obroniła linię wsparcia na 3,95. To psychologiczna granica oznaczająca umowną słabość lub siłę złotego. Spadek kursu EUR/PLN poniżej tej linii oznaczałby szybkie i znaczne umocnienie krajowej waluty.

Dzisiaj rynek skoncentruje się na decyzji i komunikacie RPP. Brak podwyżki stóp procentowych osłabi złotego, nawet powyżej granicy EUR/PLN 4,0. Będzie również jasnym komunikatem, że cykl podwyżek stóp stoi pod znakiem zapytania. Część inwestorów może w takiej sytuacji uznać za rozczarowujące wcześniejsze sygnały o zacieśnianiu polityki pieniężnej i zredukować długie pozycje na złotym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu