Złoty słabszy na otwarciu, trwa realizacja zysków

PROCHEM S.A.
opublikowano: 17-12-2002, 10:03

Godzina 8.42 (Reuters) - Złoty rozpoczął wtorkowe notowania od wzrostu do dolara ale od spadku do euro, które jest najmocniejsze od trzech lat do amerykańskiej waluty. Działo się tak za sprawą kontynuacji realizacji zysków, którą wspomaga pozytywne zakończenie szczytu Unii Europejskiej w Kopenhadze.

Złotego wyceniano na 3,8740 do dolara, wobec 3,8851 wieczorem w poniedziałek oraz na 3,9951 do euro, wobec 3,9655.

Dealerzy uważają, że handel złotym jest obecnie silnie powiązany z ruchami euro/dolar, a wpływ na jego kurs też fakt, że inwestorzy zajmują pozycje przed zbliżającym się końcem roku.

Rentowność dwuletnich papierów, które zapadają w grudniu 2004 roku była stabilna i wyniosła 5,73 procent, a pięcioletnich, z okresem zapadalności przypadającym na czerwiec 2008 roku nie zmieniła się wyniosła 5,63 procent.

Inflacja spadła w listopadzie do nowego rekordowo niskiego poziomu, po raz pierwszy poniżej jednego procentu i okazała się dokładnie taka jak oczekiwał rynek. Analitycy sądzą, że spadek ten jest efektem czynników przejściowych, a w grudniu inflacja może się odbić.

((Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 9700, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PROCHEM S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty słabszy na otwarciu, trwa realizacja zysków