Złoty sprzyja dodatniemu otwarciu sesji na GPW

(Artur Szymański)
opublikowano: 02-06-2005, 09:39

Na niespełna pół godziny przed otwarciem czwartkowej sesji na warszawskiej giełdzie wygląda na to, że na starcie indeksy nie powinny kontynuować wczorajszego osłabienia. Umacnia się złoty, a wczorajsza sesja w USA przyniosła wzrosty mimo wzrostu ceny ropy naftowej.

Na niespełna pół godziny przed otwarciem czwartkowej sesji na warszawskiej giełdzie wygląda na to, że na starcie indeksy nie powinny kontynuować wczorajszego osłabienia. Umacnia się złoty, a wczorajsza sesja w USA zakończyła się na plusie mimo wzrostu ceny ropy naftowej.

Dow Jones zyskał na zamknięciu 0,8 proc., natomiast technologiczny Nasdaq zwyżkował o prawie 1 proc. To dobra wiadomość aczkolwiek inwestorzy na rynku kontraktów terminowych nie wybuchli entuzjazmem z tego powodu. Futures na WIG20 wystartowały na skromnym 2-pkt plusie.

Większym natomiast optymizmem napawa poranne umocnienie złotego do euro i dolara. Dla rynku akcji korzystne byłoby, aby ta tendencja utrzymała się do otwarcia notowań. Wczoraj polska waluta nie sprzyjała posiadaczom akcji, podobnie jak wtorkowe dane makro. W środę indeks warszawskich blue chipów stracił ponad 1 proc., ale spadek powstrzymało wsparcie 1883-88 pkt.

Bykom nie udało się jednak wyprowadzić WIG20 powyżej poziomu 1900 pkt na zamknięciu notowań. Pomocną dłoń wyciągnęli inwestorzy w Stanach Zjednoczonych, ale nie jest pewne czy gracze w Warszawie skorzystają z szansy. Na minusie rozpoczęły dzień giełdy zachodnioeuropejskie po odrzuceniu eurokonstytucji przez Holandię. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane