Złoty sprzyja importerom

Mariusz Potaczała
opublikowano: 28-12-2005, 00:00

W pierwszych godzi- nach wczorajszego handlu wpływ na notowania złotego miały zmiany kursu dolara na świecie. Tak będzie aż do nowego roku. Dopiero wówczas polski rynek odzyska normalną płynność.

Niewielkie wzmocnienie złotego nie zmieniło ogólnego obrazu rynku. W kolejnych godzinach nie notowano wielu transakcji. Na uwagę zasługuje dość silny wzrost cen papierów dłużnych, który był widoczny pod koniec ubiegłego tygodnia.

Pozostawienie przez RPP głównej sto- py procentowej na dotychczasowym po-ziomie wzmogło w dużym stopniu ocze- kiwania na obniżkę w pierwszych mie- siącach nowego roku. W najbliższych dniach nie powinno dojść do większych zmian na rynku walutowym.

Notowania dolara przez większość dnia znajdowały się blisko wsparcia w pobliżu 3,23 zł, natomiast euro pozostawało poniżej 3,83 zł. Biorąc pod uwagę czynniki fundamentalne, dalszy wzrost wartości naszej waluty wydaje się tylko kwestią czasu. Zabezpieczenie wpływów w walutach w najbliższych kwartałach jest obecnie jak najbardziej uzasadnione.

Ewentualna korekta notowań złotego spowodowana realizacją zysków może być wykorzystana do sprzedaży walut. Importerzy powinni dokonywać płatności według bieżących notowań. W przypadku większego osłabienia krajowej waluty zabezpieczenie płatności należy rozważyć jedynie w krótkim terminie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty sprzyja importerom