Złoty stracił na otwarciu 1,0 proc, sprawa NBP w tle

Przedsiębiorstwo Montażu Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Górniczych "Pemug" S. A.
opublikowano: 06-12-2001, 10:00

Godzina 9.28 (Reuters) - Złoty gwałtownie stracił do dolara i euro w trakcie czwartkowych notowań, po tym jak na poprzedniej sesji realizacja zysków i silna podaż ze strony inwestorów zagranicznych ustanowiły nowe poziomy zleceń "stop-loss", uważają dealerzy.

* Złotego wyceniano na 4,1025 do dolara, wobec 4,0635 w środę oraz na 3,6432 do euro, wobec 3,6085.

* Kurs polskiej waluty w ostatnim czasie silnie zwyżkował za sprawą narastającego popytu ze strony inwestorów zagranicznych na wysokorentowne instrumenty dłużne. Wpływ na taką sytuację mają utrzymujące się nadzieje na obniżkę stóp procentowych.

* Dealerzy uważają, że nie ma żadnych krajowych informacji, które by wpłynęły na złotego, ale inwestorzy bacznie przyglądają się narastającemu konfliktowi między bankiem centralnym a rządem. Rząd znowu w tym tygodniu naciskał na bank do kolejnej obniżki stóp.

* Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) zasygnalizowało w środę, że może starać się o powiększenie składu Rady Polityki Pieniężnej (RPP), po to by zmusić ten organ do szybszego obniżania stóp procentowych, powiedział w środę przedstawiciel partii.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przedsiębiorstwo Montażu Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Górniczych "Pemug" S. A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy