Złoty stracił na zamknięciu, obroty na rynku skromne

Swarzędz Meble Spółka Akcyjna
25-07-2002, 16:47

Godzina 15.06 (Reuters) - Kurs złotego spadł wobec dolara i euro, a inwestorzy nie byli zbyt aktywni. Złoty podążał za kursami walut światowych, a krajowi inwestorzy oczekują na dane na temat cen żywności oraz na wypowiedzi ministra finansów, co ma nastąpić w piątek, uważają dealerzy.

* Za dolara płacono 4,0840 złotego, wobec 4,074 na otwarciu. Euro kosztowało 4,0925 złotego wobec 4,0630.

* Lokalny rynek walutowy spokojnie zareagował na większą niż oczekiwano obniżkę stóp procentowych w Czechach, gdzie bank centralny obniżył koszty pieniądza o 75 punktów bazowych, dzięki czemu stopy procentowe w Czechach są obecnie zbliżone do tych, które obowiązują w strefie euro. Dwutygodniowa stopa repo wynosi obecnie 3,0 procent.

* Na rynku obligacji także nie dochodziło do większych zmian. Rentowność obligacji pięcioletnich spadła o siedem punktów bazowych, do 8,1 procent.

* Rynek będzie pilnie analizował piątkowe przemówienie ministra finansów Grzegorza Kołodki w Sejmie, w którym powinien on przedstawić swoje poglądy na kurs złotego i wejście Polski do strefy euro. Kołodko będzie też prawdopodobnie mówił o swoim planie ratunkowym dla przedsiębiorstw.

* Według dealerów rynek będzie także śledził dane na temat cen żywności w pierwsze połowie lipca, które zostaną opublikowane w piątek o godzinie 16.00. Dane te mogą dać wstępny obraz poziomu inflacji w lipcu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Swarzędz Meble Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty stracił na zamknięciu, obroty na rynku skromne