Złoty stracił w czwartek na wartości

Polska Agencja Prasowa SA
12-01-2006, 18:02

Złoty stracił w czwartek na  wartości 2,1 groszy wobec euro i 3,8 groszy wobec dolara i osłabił się odpowiednio do 3,80 zł za euro oraz 3,16 zł za dolara.

Złoty stracił w czwartek na  wartości 2,1 groszy wobec euro i 3,8 groszy wobec dolara i osłabił się odpowiednio do 3,80 zł za euro oraz 3,16 zł za dolara.

    "Inwestorzy będą analizowali sytuację" - powiedział Jacek Malinowski z TMS.

    "Rynek można powiedzieć, że rozpoczął także grę pod styczniową decyzję RPP i to może nawet bardziej interesuje w tej chwili rynek długu niż to, co robią politycy" - powiedział Marek Stypułkowski z Raiffeisen Banku.

    Ekonomiści podzielili się w swoich oczekiwaniach dotyczących obniżki stóp procentowych w styczniu. W ostatniej ankiecie PAP połowa z pytanych specjalistów rynkowych prognozuje, że stopy pozostaną bez zmian, pozostali spodziewają się redukcji o 25 pb. Decyzja Rady będzie znana 31 stycznia.

    Dochodowość papierów dwuletnich i dziesięcioletnich wieczorem spadła o 8 pkt. bazowych, odpowiednio do 4,30 proc. oraz 4,77 proc., a pięcioletnich obniżyła się o 2 pkt. bazowe, do 4,71 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty stracił w czwartek na wartości