Złoty testuje poziomy wsparcia, możliwa korekta

Polska Agencja Prasowa SA
08-06-2005, 17:54

Kurs polskiej waluty od kilku dni usiłuje przełamać ważne poziomy wsparcia, jednak część dealerów sądzi, że w krótkim terminie możliwa jest korekta. W środę za euro na rynku międzybankowym płacono 4,054 zł, a za dolara 3,2960 zł.

Kurs polskiej waluty od kilku dni usiłuje przełamać ważne poziomy wsparcia, jednak część dealerów sądzi, że w krótkim terminie możliwa jest korekta. W środę za euro na rynku międzybankowym płacono 4,054 zł, a za dolara 3,2960 zł.

Rynek spekuluje, że dopiero przyszły tydzień i ważne dane o inflacji pokażą, w którym kierunku podąży polska waluta.

"Najbliższe dni mogą przynieść konsolidację i próbę korekcyjnego odbicia. Wobec pozytywnych nastrojów na rynku akcji i obligacji ryzyko osłabienia złotego wydaje się ograniczone" - uważają analitycy Pekao SA.

"Złoty po kilkudniowym umocnieniu, zarówno w stosunku do dolara, jak i euro dotarł do ważnych poziomów z technicznego punktu widzenia, stanowiących wsparcie. Mimo dobrych wyników przetargu na polskie obligacje (popyt 6-krotnie przekroczył podaż) nasza waluta nie zdołała pokonać kolejnych poziomów wsparcia. W najbliższym czasie kurs złotego będzie kształtował się pod wpływem zmian kursu euro/USD, a co do możliwości dalszego umacniania się zadecydują dopiero wtorkowe dane o inflacji, determinujące nastawienie RPP do dalszych obniżek stóp procentowych" - oceniają analitycy TMS.

Na rynku długu dochodowość dwulatek spadła po południu do 4,83 proc. z 4,85 proc. we wtorek, pięciolatek wzrosła do 4,92 proc. wobec 4,91 proc., a dziesięciolatek do 4,94 proc. wobec 4,93 proc.

Ministerstwo Finansów sprzedało w środę na przetargu całą pulę obligacji siedmioletnich zmiennokuponowychWZ0911 o wartości 1,2 mld zł. Popyt na nie wyniósł 7 mld 201,9 mln zł. Średnia cena obligacji siedmioletnich wyniosła 1.001,08 zł.

"Aukcja nie miała wpływu na notowania. Patrzymy na to co się dzieje na niemieckim rynku" - powiedział analityk Pekao SA Tomasz Zdyb.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty testuje poziomy wsparcia, możliwa korekta