Złoty też czeka na Fed

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
aktualizacja: 14-03-2017, 17:18

Wszyscy oczekują na jutrzejsze posiedzenie Rezerwy Federalnej. Podwyżka stóp za Oceanem wydaje się pewna, ale kluczowe może okazać się to co powie Janet Yellen na konferencji po zakończonym posiedzeniu.

 Sytuacja techniczna na parach złotówkowych pozostaje póki co niezmieniona.

USD/PLN

Notowania USD/PLN w tym tygodniu nadal poruszają się w wąskim zakresie zmienności. Sytuacja ta nie zmieni się zapewne do jutrzejszego wieczora, czyli zakończenia marcowego posiedzenia FED. W dalszym ciągu żadne istotne poziomy oporu na tej parze nie zostały pokonane – kurs nie zdołał sforsować ekstremów z minionego miesiąca zbiegających się z 38,2% zniesieniem fali spadkowej wykształconej w drugiej połowie grudnia ub. r. oraz w styczniu tego roku (4,10). Od trzech tygodni kurs konsoliduje się poniżej wspomnianego 38,2% zniesienia ostatniej fali spadkowej, czyli pierwszego istotnego oporu, jeżeli budowane od początku lutego odbicie ma być jedynie ruchem korekcyjnym oraz powyżej 23,6% zniesienia tej samej fali (4,05).Bardzo prawdopodobne, że jutro poznamy kierunek wybicia z tej konsolidacji, co jednocześnie będzie determinowało zachowanie tej pary w najbliższych tygodniach.Pokonanie pierwszego, wymienionego poziomu pozwoliłoby kontynuować korektę w górę – jej maksymalny, modelowy zasięg wyznacza dopiero strefa oporów kształtowana przez 50 i 61,8% zniesienie wspomnianej fali spadkowej (4,1340 – 4,17). Z kolei zejście poniżej poziomu 4,05 będzie oznaczać, że celem strony podażowej będą minima z tego roku – 3,98.

EUR/PLN

Sytuacja techniczna na parze EUR/PLN nie uległa zasadniczej zmianie na przestrzeni ostatnich 24 godzin. Notowania EUR/PLN wczoraj po południu pozytywnie przetestowały poziom 61,8% zniesienia fali spadkowej z połowy stycznia (4,3450).Obrona tego oporu skutkowała tym, że kurs podążył w kierunku południowym. Modelowy zasięg korekty wzrostowej został osiągnięty, oczywiście zakładając, że sekwencja spadkowa z początku grudnia ubiegłego roku nie ulega jeszcze zakończeniu w średnim terminie i korygowaliśmy jedynie spadki ze stycznia.

Warto zauważyć, że na początku lutego spadki na notowaniach EUR/PLN zatrzymały się na poziomie średnioterminowej linii trendu wzrostowego poprowadzonej po minimach z ubiegłego roku, czyli na poziomie bardzo istotnego wsparcia. Jego pokonanie otworzy drogę do dalszej przeceny na tej parze.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Złoty też czeka na Fed