Złoty traci do dolara

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 08-06-2017, 17:20

Dzisiaj złotówka osłabia się tylko względem dolara amerykańskiego. Zyskuje natomiast względem pozostałych, głównych walut.

USD/PLN

Notowania USD/PLN od początku tygodnia budują odbicie, które stanowi wzrostową korektę przynajmniej ostatnich spadków. Notowania tej pary zbudowały lokalny ruch korekcyjny po ustanowieniu w miniony piątek nowych, tegorocznych minimów(3,7050). Korekta ta nie zmienia oczywiście sytuacji technicznej na tej parze w średnim terminie. Notowania cały czas znajdują się w okolicy dolnego ograniczenia średnioterminowego kanału spadkowego z genezą w grudniu zeszłego roku oraz minimów z kwietnia 2016 r. Stanowią one obecnie kluczowe poziomy wsparć na tym rynku.

 Trwałe pokonanie poziomu 3,70 stanowiłoby potwierdzenie sygnału spadkowego, który został wykształcony pod koniec kwietnia w wyniku sforsowania długoterminowej linii trendu wzrostowego z genezą w maju 2015 roku. Oznaczałoby to także kontynuację ruchu w dół w ramach sekwencji spadkowej zainicjowanej w końcówce zeszłego roku.Kolejnym celem notowań jest poziom 3,6350, a następnie strefa wsparć kształtowana przez 61,8% zniesienie sekwencji wzrostowej z czerwca 2014 roku oraz dwuletnie minima z maja 2015 (3,49-3,53).

EUR/PLN

Wzrostowa korekta zatrzymała się na notowaniach EUR/PLN na poziomie górnego ograniczenia kanału spadkowego z genezą w grudniu zeszłego roku. Korekta ta wykształciła się już pod koniec maja. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że w wyniku dotarcia do wymienionego oporu uaktywni się strona podażowa i kurs będzie kontynuował średnioterminowy ruch spadkowy. Nadal kluczowym wsparciem na tej parze pozostają tegoroczne minima (4,1516).

Kolejnym celem notowań pozostaje strefa wsparć kształtowana przez poziom 78,6%zniesienia sekwencji wzrostowej z 2015 roku oraz wewnętrzną linię kanału spadkowego(4,0850-4,11).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty traci do dolara