Złoty traci na wartości, rynkiem rządzą emocje

Joanna Pluta
opublikowano: 24-10-2008, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku złotego przejdzie do historii jako jedna z najbardziej dramatycznych. Polska waluta była przedmiotem masowej, panicznej wyprzedaży. Za euro maksymalnie płacono 3,9870 zł, a za dolara ponad 3,10 zł.

Inwestorzy nie reagowali na dobre dane z polskiej gospodarki. Świadczy to o tym, że rynkiem rządzą jedynie emocje, które ostatnio są wyjątkowo nieprzychylne złotemu. Wynika to z problemów gospodarczych, jakich w wyniku kryzysu doświadczają kraje z rynków rozwijających się. Fundamenty polskiej gospodarki są dość silne, ale nasz kraj jest postrzegany jako część regionu rynków wschodzących. Wszelkie złe wieści z innych krajów uderzają także w złotego. Rynek eurodolara był wczoraj raczej stabilny. Kurs EUR/USD poruszał od 1,2750 do 1,2850. Po dynamicznym osłabieniu wspólna waluta ulega konsolidacji.

Joanna Pluta

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy