Złoty traci, najmocniej do dolara

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 26-09-2017, 16:18

Złotówka kontynuuje deprecjację do wszystkich głównych walut, z czego najbardziej względem dolara amerykańskiego.

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN wczoraj w godzinach popołudniowych wykształciły odbicie, które dziś jest kontynuowane. Zniosło już ono zdecydowaną większość cofnięcia wykształconego 19 września. Tym samym kurs omawianej pary dotarł ponownie w pobliże 38,2% zniesienia sekwencji spadkowej zapoczątkowanej w grudniu ubiegłego roku (4,2950) – oporu pozytywnie przetestowanego na początku ubiegłego tygodnia. Dodatkowo wspomniane zniesienie i średnioterminowa linia trendu wzrostowego z genezą w grudniu 2015 roku tworzą ważną strefę oporów (4,2950-4,31). Jej sforsowanie otworzyłoby drogę do dalszych wzrostów do okolic 4,37.

 Z kolei technicznym sygnałem zakończenia korekcyjnego odbicia wygenerowanego w połowie maja byłoby pokonanie linii trendu wzrostowego przebiegającej obecnie na poziomie 4,2340, natomiast potwierdzeniem scenariusza spadkowego w średnim terminie będzie dopiero zejście notowań poniżej tegorocznych minimów na poziomie 4,1516 (patrz wykres).

USD/PLN

Od piątkowego wieczoru na parze USD/PLN dominuje kierunek północny. Od grudnia ubiegłego roku para ta porusza się w obrębie wąskiego kanału spadkowego (patrz wykres). W wyniku ostatnich wzrostów kurs dotarł do poziomu górnego ograniczenia tej formacji. Wybicie z tego kanału górą otworzy drogę do kontynuacji odbicia przynajmniej do poziomu 3,8060 (38,2% zniesienie sekwencji spadkowej budującej się od grudnia ubiegłego roku).

 Z kolei obrona wspomnianego oporu będzie sygnałem ruchu do dolnego ograniczenia formacji, wcześniej jednak ważne wsparcia wyznacza poziom tegorocznych minimów i przebiegające nieco niżej 61,8% zniesienie sekwencji wzrostowej z 2014 roku (3,4860 – 3,53). Trwałe pokonanie tej strefy otworzyłoby drogę do dalszej przeceny dolara do złotówki do poziomu kilkuletnich minimów(okolice 3,00).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy