Złoty traci, podobnie jak inne waluty regionu

Mariusz Potaczała
opublikowano: 23-11-2009, 00:00

W ubiegłym tygodniu korelacja pomiędzy złotym a giełdami i kursem EUR/USD pozostawała niezbyt silna. Polska waluta traciła podobnie jak inne waluty naszego regionu. Kurs EUR/PLN wzrósł do 4,1600 z 4,1000 na początku tygodnia. Spadek to efekt pogorszenia nastrojów na giełdach, a także osłabienia sentymentu względem rynków wschodzących, po tym jak niektóre rządy zasugerowały możliwość interwencji w celu ograniczenia napływu kapitałów spekulacyjnych na rynki finansowe.

W związku z tym na wartości traciły waluty południowoamerykańskich gospodarek wschodzących. Zniżka ta może jednak oznaczać ogólną tendencję do wyprzedaży bardziej ryzykownych aktywów. Jeśli notowania walut tzw. emerging markets faktycznie wyprzedzają rynkowe zmiany, już wkrótce powinny czekać nas silniejsze spadki na giełdach i w notowaniach EUR/USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy