Złoty umacnia się w czwartek po danych o inflacji w Polsce

Internet Securities
opublikowano: 16-11-2006, 09:53

W czwartek złoty ponownie się umacnia, zarówno w stosunku do dolara jak i euro. Zdaniem analityków, jest to efekt środowych danych o październikowej inflacji, która okazała się nieco niższa od oczekiwanej.

W czwartek złoty ponownie się umacnia, zarówno w stosunku do dolara jak i euro. Zdaniem analityków, jest to efekt środowych danych o październikowej inflacji, która okazała się nieco niższa od oczekiwanej.

„Polska waluta w czwartek przebiła istotny poziom 3,80 za euro i w dłuższym terminie może przebić nawet poziomy 3,78, a później 3,75” – powiedział Marek Rogalski z TMS Brokers.

Jego zdaniem, jest to efekt środowych danych o inflacji konsumenckiej w Polsce, która okazała się niższa niż przewidywano.

„Oprócz tego, trzeba spojrzeć również na cały region. Wszędzie nastroje są dobre” – dodał Rogalski.

Podkreślił jednocześnie, że jeśli czwartkowe dane o średniej płacy w sektorze przedsiębiorstw okażą się niższe od przewidywanych, hossa na rynku długu powinna trwać.

„Naszemu rynkowi walutowemu nie przeszkadza nawet zamieszanie związane z wypowiedziami przedstawicieli Komisji Europejskiej” – powiedział Rogalski.

W czwartek ok. godziny 9:40 za euro trzeba było płacić 3,7950 zł, dolar kosztował 2,9620, natomiast kurs eurodolara ukształtował się na poziomie 1,2813.(ISB)

dag/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty umacnia się w czwartek po danych o inflacji w Polsce