Złoty umocnił się nieco na płytkim rynku, w oczekiwaniu na impulsy

Internet Securities
30-01-2006, 10:01

Złoty umocnił się nieco w poniedziałek rano, ale obroty pozostają niewielkie – rynek wyczekuje impulsów, które pokierowałyby trendem.

Złoty umocnił się nieco w poniedziałek rano, ale obroty pozostają niewielkie – rynek wyczekuje impulsów, które pokierowałyby trendem.

„Mieliśmy rano małe umocnienie, spowodowane być może wzrostem wartości czeskiej korony. Obroty są jednak wciąż małe, rynek czeka na cokolwiek, czym mógłby się kierować – na decyzję o stopach, na większe przepływy lub na atak na 3,80 na euro/złotym” – powiedział Krzysztof Teresiński, dealer z Soceite Generale.

Podkreślił, że rynek liczy, iż „coś zacznie się dziać” jeszcze w poniedziałek, zanim Rada Polityki Pieniężnej (RPP) ogłosi decyzję o poziomie stóp procentowych we wtorek.

O godz. 9:50 w poniedziałek za euro płacono średnio 3,8120 zł, natomiast dolar był warty 3,1545 zł. Odchylenie od starego parytetu wynosiło 18,20%. Na rynku międzynarodowym za euro płacono 1,2083 USD.

W piątek po południu euro kosztowało średnio 3,82 zł, natomiast dolar był warty 3,1380 zł. Odchylenie od starego parytetu wynosiło 18%. Na rynku międzynarodowym za euro płacono 1,2170 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty umocnił się nieco na płytkim rynku, w oczekiwaniu na impulsy