Złoty umocnił się, spadły rentowności obligacji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-01-2006, 17:19

Złoty na koniec piątkowej sesji umocnił się, rentowności obligacji spadły. Dealerzy przestrzegają jednak przed zbyt dużym optymizmem i zwracają uwagę, że rynek może źle przyjąć zawiązanie koalicji PiS-Samoobrona-PSL-LPR.

Złoty na koniec piątkowej sesji umocnił się, rentowności obligacji spadły. Dealerzy przestrzegają jednak przed zbyt dużym optymizmem i zwracają uwagę, że rynek może źle przyjąć zawiązanie koalicji PiS-Samoobrona-PSL-LPR.

    Złoty na koniec sesji umocnił się. Około 16.20 na rynku międzybankowym płacono za euro 3,8350 zł względem 3,8570 zł rano i 3,86 zł na zamknięciu w czwartek. Dolara wyceniano na 3,17 zł w porównaniu do 3,1940 zł na otwarciu i 3,1820 zł w czwartek.

    "To prawdopodobnie realizacja zysków z tego tygodnia. Inwestorzy wolą zamknąć pozycje przed weekendem, bo spodziewają się, że w ciągu tego weekendu mogą znów paść wypowiedzi oddalające widmo przedterminowych wyborów" - powiedział PAP Marek Wołos z TMS.

    Lider PO Donald Tusk powiedział w piątek po spotkaniu z prezydentem Lechem Kaczyńskim, że rozmowy oddaliły wizję wcześniejszych wyborów. Tusk dodał jednocześnie, że jego zdaniem koalicja PO-PiS jest mało realna, natomiast dużo bardziej prawdopodobna jest koalicja z Samoobroną i LPR.

    "Wypowiedź Tuska umocniła złotego, ale reakcja nie była zbyt silna" - powiedział Wołos. Według niego, spodziewane zawiązanie "prosocjalnej koalicji" nie zostanie dobrze przyjęte przez rynek.

    Zdaniem Wołosa, w przyszłym tygodniu złoty powinien być stabilny z tendencją do umocnienia do poziomu 3,14 zł za dolara i 3,82 zł za euro.

    W ocenie analityków, wypowiedzi Tuska umocniły dług. Stało się to już w drugiej części sesji i pod koniec dnia rentowności nie zmieniły się zbytnio.

    Około 16.20 rentowność dwuletnich papierów wynosiła 4,40 proc. wobec 4,43 proc. na otwarciu w piątek i 4,42 proc. na zamknięciu w czwartek. W przypadku pięcioletnich obligacji było to 4,80 proc. w stosunku do 4,86 proc. w piątek rano i w czwartkowe popołudnie, zaś dziesięcioletnich 4,96 proc. w porównaniu do 4,96 proc. i 4,93 proc.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane