Złoty w czwartek lekko się osłabił

Internet Securities
opublikowano: 29-06-2006, 17:30

Na czwartkowej sesji złoty nieznacznie osłabł w stosunku do najważniejszych walut - euro i dolara. Kurs EUR/PLN wzrósł w porównaniu do wczorajszego zamknięcia o około 1,5 grosza, a USD/PLN o 1 grosz.

Na czwartkowej sesji złoty nieznacznie osłabł w stosunku do najważniejszych walut - euro i dolara. Kurs EUR/PLN wzrósł w porównaniu do wczorajszego zamknięcia o około 1,5 grosza, a USD/PLN o 1 grosz.

Na przecenę polskiej waluty od początku dnia wpłynęła wypowiedź członkini Rady Polityki Pieniężnej Haliny Wasilewskiej-Trenkner. Była minister stwierdziła, że przy założeniu pesymistycznego scenariusza stopy procentowe mogą wzrosnąć o 50 punktów bazowych jeszcze w tym roku. Bardzo szybko wzrostem rentowności zareagował rynek długu, a złoty stracił na wartości. Około południa euro wyceniano na 4,1000, a dolara na prawie 3,2700.

W drugiej części dnia powróciło zainteresowanie inwestorów kupnem polskiej waluty. Taka tendencja utrzymała się na rynku do zakończenia czwartkowej sesji. Około 16.30 za jednostkę wspólnej waluty płacono 4,0750, a za dolara 3,2500.

Informacja premiera Marcinkiewicza, że zaproponował byłej minister finansów Zycie Gilowskiej stanowisko wicepremiera odpowiedzialnego za resorty gospodarcze nie wpłynęła na wycenę złotego.

W nadchodzących dniach złoty będzie względnie stabilny z tendencją do 2-3 groszowej aprecjacji wobec euro i dolara. W dłuższej perspektywie polska waluta ponownie straci na wartości. Za kilka tygodni za wspólną walutę ponownie zapłacimy więcej niż 4,15, a za dolara 3,30.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane