Złoty wciąż słabnie, wraz z innymi walutami w regionie

Internet Securities
opublikowano: 07-03-2006, 11:03

Kurs EUR/PLN wzrósł do poziomu 3,8560 zł, co oznacza wzrost o 2,9 grosza w porównaniu z poniedziałkowym zamknięciem. Tym samym euro jest najdroższe od 19 stycznia br.

Kurs EUR/PLN wzrósł do poziomu 3,8560 zł, co oznacza wzrost o 2,9 grosza w porównaniu z poniedziałkowym zamknięciem. Tym samym euro jest najdroższe od 19 stycznia br.

Obserwowane osłabienie złotego to efekt osłabienia walut całego regionu, co jest pochodną rosnącej rentowności amerykańskich obligacji.

Silne spadki złotego to również efekt pokonania przez EUR/PLN strefy oporu 3,80-3,8150 zł oraz wybicia USD/PLN góra z szerokiej stabilizacji 3,1450-3,21 zł.

Negatywnie na złotego wpływa też wczorajsza wypowiedź Haliny Wasilewskiej-Trenkner z RPP, że przez najbliższe dwa miesiące stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane