Złoty wciąż wrażliwy na sytuację na szerokim rynku

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ
opublikowano: 06-11-2017, 09:33

Końcówka minionego tygodnia była dla polskiego złotego okresem spadkowym – indeks BOSSAPLN spadł w piątek z powrotem poniżej 93 punktów, neutralizując tym samym większość zwyżki z wcześniejszych kilku dni.

Dzisiaj rano na wykresie tego agregatu jest spokojniej, a notowania BOSSAPLN delikatnie odbijają w górę od poziomów piątkowego zamknięcia, zbliżając się już z powrotem do poziomu 93 pkt. 

Sytuacja na rynku polskiej waluty jest w ostatnim czasie mocno powiązana z tym, co dzieje się na globalnych rynkach walutowych. W piątek umocnienie dolara odbiło się negatywnie nie tylko na wartości euro, ale również na notowaniach polskiej waluty. Notowania USD/PLN, po kilkudniowym osuwaniu się w dół, odbiły w piątek w górę do okolic 3,65 i dzisiaj rano poruszają się w okolicach piątkowego zamknięcia. Analogiczna sytuacja ma miejsce na wykresie EUR/PLN, gdzie w piątek doszło do pokonania poziomu 4,24, a dzisiaj notowania również poruszają się w pobliżu zamknięcia piątkowej sesji.  

Sytuacja na wykresach USD/PLN i EUR/PLN o poranku odzwierciedla poruszanie się indeksu EUR/USD. Dzisiaj notowania polskiego złotego powinny pozostać pod dużym wpływem szerokiego rynku. Istotne dane makro będą pojawiać się raczej w pierwszej części dnia w strefie euro. Natomiast w Polsce uwagę inwestorów przyciągnie dopiero środowa decyzja RPP ws. stóp procentowych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty wciąż wrażliwy na sytuację na szerokim rynku