Złoty wszedł w korektę ostatnich zwyżek

  • Marek Rogalski
opublikowano: 09-05-2017, 22:00

Mimo spadającego ryzyka politycznego w Europie po wygranej Emmanuela Macrona w wyścigu do Pałacu Elizejskiego polska waluta od początku tygodnia traci na wartości, podobnie jak euro na globalnych rynkach.

Mamy klasyczny scenariusz wcześniejszego zdyskontowania powszechnie oczekiwanego scenariusza. Do łask zaczyna powracać dolar, a inwestorzy jakby dopiero teraz dostrzegli, że już w przyszłym miesiącu czeka nas druga w tym roku podwyżka stóp procentowych przez amerykański Fed — prawdopodobieństwo takiego ruchu zbliża się do 90 proc. Trudno jednak oczekiwać, aby odwrócenie spadkowegotrendu na dolarze było trwalsze, a nie okazało się trwającym do kilku tygodni, być może dość zmiennym impulsem korekcyjnym. Do takich wniosków skłania analiza perspektyw zachowania się pary EUR/USD, gdzie coraz większy wpływ mogą mieć oczekiwania związane z możliwymi posunięciami Europejskiego Banku Centralnego za kilka miesięcy. W kraju w najbliższy piątek agencja Moody’s wyda opinię w sprawie ratingu, a w przyszłym tygodniu głos w sprawie perspektyw polityki monetarnej zabierze Rada Polityki Pieniężnej z okazji kończącego się planowego posiedzenia. Nie są to jednak informacje mogące wpłynąć znacząco na rynek. Kluczowy wpływ będzie miała sytuacja na rynkach globalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAREK ROGALSKI, główny analityk walutowy DM BOŚ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu