Złoty wykorzystuje słabość dolara i rośnie

Dominika Barszcz
opublikowano: 29-02-2008, 00:00

Wczorajsza sesja na krajowym rynku przebiegała bez zmian do publikacji danych z USA. Gorsze wieści doprowadziły do nowych rekordów kursu EUR/USD, co przełożyło się na umocnienie złotego. Kurs EUR/USD po południu wynosił około 1,52.

Spadek notowań dolara przyśpieszył w trakcie wystąpienia Bena Bernanke przed Kongresem. Jego zapowiedzi upadku banków przestraszyły rynki. Z drugiej strony, według szefa Rezerwy Federalnej, nie dojdzie w USA do stagflacji. Przyśpieszenie wzrostów EUR/USD zdynamizowało umocnianie złotego pod koniec sesji. Para USD/PLN zeszła nawet poniżej 2,31, a kurs EUR/PLN poniżej 3,51. Warto zwrócić uwagę na jastrzębie wypowiedzi członków RPP, wkrótce po podniesieniu ceny pieniądza. Wzrastają nadzieje na kolejne podwyżki, co dodatkowo pomoże złotemu. Już wczoraj funt zniżkował do 4,60 zł.

Dominika Barszcz

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Barszcz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy