Złoty wzrósł do euro, oczekiwanie na podaż obligacji

TIM SPÓŁKA AKCYJNA
02-12-2002, 09:41

Godzina 09.10 (Reuters) - Złoty wzrósł na otwarciu do euro i nie zmienił się do dolara. Dealerzy spodziewają się, że w najbliższym czasie polska waluta będzie poruszała się w wąskim paśmie wahań.

Inwestorzy na rynku długu oczekują na opublikowanie danych o wartości środowego przetargu dwuletnich obligacji. Wartość oferowanych na tym przetargu obligacji powinna zostać podana przez Ministerstwo Finansów w poniedziałek około południa.

Złoty było o blisko 0,2 procent mocniejszy do euro, które wyceniano na 3,9810 złotego. Polska waluta nie zmieniła się do dolara, którego wyceniano na 4,0100 złotego.

Dealerzy uważają, że rynkowi pomogły piątkowe dane o deficycie obrotów bieżących w październiku. Eksport wzrósł niemal o 14 procent licząc rok do roku, zaś import o 5,3 procent. Analitycy uważają, że te sygnały są kolejnymi elementami nadchodzącego ożywienia w gospodarce.

W środę Ministerstwo Finansów zaoferuje dwuletnie, zerokuponowe obligacje nowej serii (OK1204) z datą wykupu w grudniu 2004 roku.

Rentowność starych dwuletnich obligacji (OK0804) wynosi obecnie 6,0 procent, czyli o około 50 punktów bazowych więcej niż tydzień temu, co było wywołane falą realizacji zysków po mniejszej niż oczekiwano obniżce stóp procentowych.

Wyprzedaż częściowo zmniejszyła ostatnie wzrosty obligacji o krótszym okresie zapadalności zahamowując, nieco ostatnio obserwowany trend, odwracania się krzywej rentowności. Rentowność pięcioletnich obligacji (PS0608) wynosiła 5,99 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TIM SPÓŁKA AKCYJNA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty wzrósł do euro, oczekiwanie na podaż obligacji