Złoty z sesji na sesję coraz słabszy

Mikołaj Kusiakowski
16-12-2009, 00:00

Złoty od rana słabł. Po otwarciu kurs EUR/PLN pozostawał blisko oporu 4,17, ale go przebił i dotarł w okolice 4,20. Krótkoterminowo ta bariera może wyhamować tempo spadku. Podobnie jest z parą USD/PLN, gdzie ważnym oporem jest 2,90. Obie bariery są istotne dla średnioterminowego trendu. Ich przebicie otworzy drogę do większego osłabienia. Konieczne byłyby jednak spadki na giełdach i dalszy wzrost dolara.

Osłabieniu złotego sprzyjają jednak spadki na rynku eurodolara. Po pokonaniu wsparcia EUR/USD 1,4620 mamy otwartą drogę do dalszego umacniania się dolara, a pierwszym celem będą okolice 1,4450. Rynek pewnie zaczeka na dzisiejsze posiedzenie FOMC. Inwestorzy chętnie poznają zdanie Rezerwy Federalnej na temat polityki monetarnej i na tej podstawie ocenią, czy opłaca się dalsza gra pod umocnienie dolara.

Mikołaj Kusiakowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty z sesji na sesję coraz słabszy