Złoty zachowuje się spokojnie, czeka na decyzję RPP

Internet Securities
27-02-2006, 10:00

W poniedziałek, zgodnie z piątkowymi wypowiedziami specjalistów rynku, sytuacja na rynku złotego jest spokojna. Przez cały miniony tydzień specjaliści rynku walutowego podkreślali, że inwestorzy czekają na decyzję Rada Polityki Pieniężnej (RPP) i zanim ta nie zostanie ogłoszona, nic niezwyczajnego nie powinno wydarzyć się na rynku.

W poniedziałek, zgodnie z piątkowymi wypowiedziami specjalistów rynku, sytuacja na rynku złotego jest spokojna. Przez cały miniony tydzień specjaliści rynku walutowego podkreślali, że inwestorzy czekają na decyzję Rada Polityki Pieniężnej (RPP) i zanim ta nie zostanie ogłoszona, nic niezwyczajnego nie powinno wydarzyć się na rynku. Dwudniowe posiedzenie RPP kończy się we wtorek.

„Do jutra na rynku będzie panowało oczekiwanie na decyzję Rady Polityki Pieniężnej. Nie widać innych czynników, które mogłyby wpłynąć na kurs złotego” – uważa Krzysztof Teresiński, dealer Societe Generale.

„W piątek na rynku pojawiło się duże zlecenie zakupu, które umocniło kurs złotego. Jeśli coś może wpłynąć do jutra na kurs polskiej waluty, to właśnie takie zlecenia” – dodaje specjalista SG.

W poniedziałek o godzinie 9:23 euro kosztowało 3,77, a dolar 3,1820. Kurs euro/dolara plasował się na poziomie 1,1846.

W piątek na zamknięciu za euro płacono 3,7820 zł, a za dolara 3,1865 zł. Kurs euro do dolara na rynku międzybankowym wynosił 1,1870.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty zachowuje się spokojnie, czeka na decyzję RPP