Złoty zyskał do dolara i franka

X-Trade Brokers DM S.A
opublikowano: 21-09-2010, 20:01

Złoty we wtorek lekko umocnił się do dolara i szwajcarskiego franka oraz osłabił do euro. O godzinie 19:47 kurs USD/PLN testował poziom 3,0084 zł (-0,7 gr), CHF/PLN 2,9923 zł (-0,8 gr), a EUR/PLN 3,9498 zł (+1 gr).

Na rynku walutowym dominowała atmosfera wyczekiwania na wieczorne wyniki posiedzenia FOMC ws. stóp procentowych, które jest kluczowym wydarzeniem na rynkach finansowych w tym tygodniu. Większych emocji nie wywołały natomiast aukcje irlandzkiego, hiszpańskiego i greckiego długu. Aczkolwiek zmniejszyły one obawy o kondycję peryferyjnych krajów Strefy Euro, jakie za sprawą Irlandii ostatnio ponownie odżyły. Istotnego wpływu na nastroje nie miała także publikacja przez Narodowy Bank Polski sierpniowych danych o inflacji bazowej (1,2% R/R).

W środę Główny Urząd Statystyczny opublikuje wrześniowe dane o koniunkturze gospodarczej oraz skorygowane szacunki PKB za 2009 roku. Obie figury, podobnie jak dzisiejsze dane o inflacji, nie będą mieć istotnego wpływu na notowania złotego. Dlatego jedynym źródłem potencjalnych impulsów mogą być tylko wyniki posiedzenia FOMC.

Perspektyw polskiej waluty pozostają dobre. To pozwala oczekiwać jej umocnienia jeszcze w tym miesiącu. Przede wszystkim jako pochodnej poprawy nastrojów na rynkach finansowych (głównie na giełdach) oraz prawdopodobnych dalszych wzrostów kursu EUR/USD.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: X-Trade Brokers DM S.A

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu