Złoty zyskał na wartości

Karolina Bojko-Leszczyńska EFIX DM
opublikowano: 10-07-2012, 00:00

WALUTY

Po dotarciu do pierwszych lokalnych oporów pary złotówkowe rozpoczęły tydzień od lekkiego cofnięcia. Na spotkaniu ministrów finansów strefy euro przeprowadzane były pierwsze ustalenia dotyczące ściślejszej kontroli europejskich banków. Wątpliwe jednak, by te ustalenia mogły wstrząsnąć rynkami.

W piątek po południu notowania USD/PLN zatrzymały się w okolicy ostatnich maksimów z 28 czerwca. Uaktywnienie strony podażowej w godzinach wieczornych pozwoliło na cofnięcie, choć wczoraj rano poziom ten ponownie był testowany. Test wypadł pozytywnie. Wszystko wskazuje na to, że rozpoczęliśmy korektę ruchu wzrostowego. Modelowo minimalny poziom korekty wypada na poziomie 3,41 zł. Zanegowaniem tego wariantu byłoby zejście notowań poniżej tegorocznych dołków (3,3177), co w najbliższych dniach jest mało prawdopodobne.

Wzrost notowań EUR/PLN zatrzymał się dokładnie na poziomie 61,8-procentowego zniesienia ostatniej fali spadkowej trwającej od 28 czerwca do 4 lipca. Dwukrotny pozytywny test tego poziomu wygenerował cofnięcie, w przeciwieństwie jednak do notowań USD/PLN ruch w górę nie posiada struktury impulsowej, a przynajmniej niewypełnioną.

Mamy zatem dwie możliwości: albo obecne cofnięcie jest jedynie lokalną korektą porównywalną z tą z minionego czwartku i czeka nas jeszcze jedna lokalna fala w górę, albo ruch wzrostowy od 4 lipca jest korekcyjnym zygzakiem. Wariant pierwszy będzie obowiązującym tak długo, jak kurs pozostaje powyżej poziomu 4,2230 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska EFIX DM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy