Złoty zyskuje w środę na wartości po przyjęciu budżetu przez Sejm

Internet Securities
25-01-2006, 09:45

Złoty umocnił się w środę rano po przyjęciu wczoraj w nocy przez Sejm budżetu na 2006 rok. Zdaniem analityków krajowa waluta będzie w ciągu dnia dalej zyskiwać na wartości.

Złoty umocnił się w środę rano po przyjęciu wczoraj w nocy przez Sejm budżetu na 2006 rok. Zdaniem analityków krajowa waluta będzie w ciągu dnia dalej zyskiwać na wartości.

"Umacniamy się od rana. Już złoty jest na poziomie 3,80 do euro. Jest to reakcja inwestorów między innymi na przyjęcie budżetu przez Sejm" - powiedział Marek Rogalski, analityk z Palladia Capital Markets (PCM).

Jego zdaniem, również w regionie zykują na wartości krajowe waluty.

"Już wczoraj w regionie zauważalny był napływ środków od zachodnich inwestorów. Dodatkowo w Polsce po kolejnych danych makroekonomicznych wzrastają oczekiwania na kolejną redukcję stóp procentowych" - dodał Rogalski.

"Poziomem wsparcia dla złotego jest 3,79 do euro. W ciągu tygodnia oczekuję, że złoty będzie się nadal umacniać nawet do poziomu 3,75-3,76 do euro" - prognozuje analityk.

W środę o godzinie 9:25 za euro płacono 3,8020 zł, natomiast dolar był warty 3,0970 zł. Odchylenie od starego parytetu wynosiło 18,64% (wyliczenia PCM). Na rynku międzynarodowym za euro płacono 1,2275 USD.

We wtorek o godzinie 16:55 za euro płacono 3,8210 zł, natomiast dolar był warty 3,1100 zł. Odchylenie od starego parytetu wynosiło 18,2% (wyliczenia Pekao). Na rynku międzynarodowym za euro płacono 1,2278 USD. (ISB)

mik/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty zyskuje w środę na wartości po przyjęciu budżetu przez Sejm