ZM Herman zawiesza ofertę publiczną

Kamil Zatoński
opublikowano: 28-11-2007, 15:12

Z dokończeniem emisji prezes Ryszard Macina chce poczekać do lepszych czasów na giełdzie. Inwestorzy mogą, ale nie muszą wycofać zapisy, złożone na akcje spółki.

Zarząd Zakładów Mięsnych Herman zdecydował o zwieszeniu oferty publicznej akcji serii D i ubiegania się o ich dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym.

"Przesłanką decyzji zarządu jest niesprzyjająca sytuacja na rynku kapitałowym, która niekorzystnie wpływa na powodzenie oferty akcji i powoduje podwyższone ryzyko inwestycyjne dla ich nabywców" - napisano w komunikacie.

Oferta zostanie wznowiona dopiero wtedy, gdy władze spółki uznają, ze ustały lub znacząco ograniczone zostały wspomniane negatywne czynniki. Zgodnie z prawem subskrypcja nie może się zakończyć później, niż 14 lutego 2008 r.

Ci inwestorzy, którzy nie chcą zamrażać kapitału do tego czasu, mają prawo uchylić się od skutków złożonego zapisu do 30 listopada (najbliższy piątek). Uchylenie to następuje poprzez oświadczenie na piśmie, złożone w miejscu zapisu. Środki pieniężne automatycznie zostaną wówczas zwrócone inwestorom.

Oferta objęła 7,5 mln akcji. W transzy inwestorów instytucjonalnych zaoferowano 4,5 mln sztuk, w transzy otwartej - 3 mln. Cenę emisyjną ustalono na 1,80 zł. KZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane