Czytasz dzięki

Zmarł Alan Krueger, były doradca ekonomiczny prezydentów USA

opublikowano: 18-03-2019, 16:20

W miniony weekend zmarł w w wieku 58 lat Alan Krueger, ekonomista Uniwersytetu Princeton, który pełnił funkcję przewodniczącego Rady Doradców Ekonomicznych prezydenta Baracka Obamy i był jednym z najlepszych ekspertów na rynku pracy,

Uczelnia poinformowała na swojej stronie internetowej o śmierci ekonomisty, nie podając jednak jej przyczyn.

Alan Krueger
Zobacz więcej

Alan Krueger fot. Bloomberg

 Krueger był profesorem w Princeton od 1987 r., W Białym Domu pracował w latach 2011–2013 po przejściu na stanowisko asystenta sekretarza Departamentu Skarbu ds. polityki gospodarczej. Znany był sze swoich prac badawczych, w szczególności dotyczących związku między opioidami a niższym udziałem siły roboczej, a także w jaki sposób „gospodarka gig” (pracowników na zlecenie) wpływała na rynek pracy.

Krueger był również znany z pracy nad korzyściami ekonomicznymi edukacji i wpływem minimalnego wynagrodzenia na zatrudnienie. Ponadto przez rok pełnił funkcję głównego ekonomisty w Departamencie Pracy podczas administracji prezydenta Billa Clintona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane