Zmarł patriarcha najbogatszej brytyjskiej rodziny

opublikowano: 18-05-2023, 12:06
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W wieku 87 lat zmarł Srichand Hinduja, najstarszy z czterech braci kontrolujących konglomerat Hinduja Group, informuje AFP.

Rodzina Hinduja znalazła się w 2022 roku na szczycie listy najbogatszych w Wielkiej Brytanii. Jej majątek szacowano wówczas na 28,4 mld GBP.

Założycielem konglomeratu był ojciec czterech braci, Parmanand Hinduja, który handlował suszonymi owocami i herbatą w Mumbaju w 1919 roku. Bracia przejęli biznes w latach 60. XX wieku i znacznie go powiększyli. Obecnie działa w branżach energetycznej, naftowej, bankowej i ochronie zdrowia.

Srichand Hinduja pierwszy raz był obiektem publicznego zainteresowania w latach 90. XX wieku, kiedy jednego z członków rządu oskarżono o niewłaściwe lobbowanie za przyznaniem mu brytyjskiego obywatelstwa. W ostatnich latach znów było o nim głośno kiedy część rodziny chciała oddać go pod opiekę z powodu demencji, a sprawa trafiła do sądu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AFP

Polecane