Zmiana przewoźników na Okęciu

PAP
opublikowano: 03-07-2009, 16:04

Brytyjska tania linia lotnicza easyJet w  najbliższą niedzielę odbędzie swój ostatni rejs z warszawskiego lotniska Okęcie do Londyn Luton - poinformował w piątek przewoźnik. Od października z Okęcia do  Londyn Gatwick będzie latał irlandzki przewoźnik Aer Lingus.

Pasażerowie easyJeta, którzy wykupili już bilety na podróż w terminie późniejszym niż 5 lipca tego roku otrzymali informacje od easyJet o alternatywnej ofercie połączeń lub zwrocie pieniędzy.

Jak podał easyJet, powodem decyzji o wycofaniu się z Okęcia jest podniesienie przez władze warszawskiego lotniska opłat lotniskowych. Dyrekcja portu 1 kwietnia tego roku zamknęła terminal Etiuda, na którym byli obsługiwani pasażerowie tanich linii. W związku z przeniesieniem odpraw do terminali 1 i 2 o 30 zł więcej wzrosły ceny bilety dla pasażerów. Obecnie opłata ta wynosi 60 zł. Decyzja o zamknięciu Etiudy zapadła pod koniec listopada ub.r. Władze lotniska zdecydowały o tym m.in. na skutek skarg pasażerów.

"Europa jest pogrążona w recesji i lotniska m.in. w Krakowie i Katowicach dokładają wszelkich starań, aby zmniejszyć koszty, a tym samym utrzymać ruch pasażerski. Warszawskie lotnisko wydaje się działać dokładnie w odwrotny sposób, czego wyrazem jest dwukrotne zwiększenie opłat lotniskowych. Doprowadzi to znacznego spadku liczby pasażerów w tym roku" - powiedział dyrektor komunikacji korporacyjnej easyJet Oliver Aust, komentując decyzję przewoźnika o wstrzymaniu połączeń ze stolicy.

Rzecznik warszawskiego lotniska Jakub Mielniczuk powiedział PAP, że decyzja easyJeta o rezygnacji z połączenia Warszawa - Londyn została spowodowana czynnikami leżącymi tylko i wyłączenie po stronie przewoźnika. "Trasa ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony pasażerów, ale również linii lotniczych. Najlepiej świadczy o tym szybka decyzja o zajęciu miejsca po easyJet przez irlandzki Aer Lingus" - powiedział.

Irlandzki Aer Lingus uruchomi regularne rejsy z Warszawy na lotnisko London Gatwick 25 października tego roku. Rejsy będą odbywały się raz dziennie od poniedziałku do niedzieli.

EasyJet rozpoczął loty ze stolicy w 2004 roku. W ubiegłym roku przewoźnik przewiózł do Warszawy 200 tys. pasażerów. Linia lata z Krakowa do Londynu, Belfastu, Bristolu, Dortmundu, Edynburga, Liverpoolu i Paryża.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane