Zmiana układu sił na EUR/CHF

  • Marcin Kiepas
opublikowano: 09-01-2014, 00:00

środę kurs EUR/CHF lekko spadł, po tym jak dzień wcześniej wystrzelił z 1,2319 do 1,2377.

W Jednak zmiany, jakie zaszły na wykresie we wtorek, pozostają aktualne. To sugeruje ruch w kierunku lipcowego maksimum na poziomie 1,2464. Od połowy grudnia kurs EUR/CHF znajduje się w trendzie wzrostowym, odrabiając wcześniejsze straty.

Dwa przełomowe momenty nastąpiły w pierwszych dniach stycznia. Najpierw wykres dzienny EUR/CHF przełamał linię oporu łączącą maksima z maja i listopada ubiegłego roku, a we wtorek wybił się powyżej bariery podażowej poprowadzonej po lokalnych szczytach z ostatnich sześciu miesięcy.

Wybicie EUR/CHF powyżej kluczowych średnioterminowych oporów otwiera drogę do 1,2464. Jego osiągnięcie wydaje się dość prawdopodobne w styczniu lub najpóźniej w lutym. Jednak docelowym poziomem zainicjowanych w poprzednim miesiącu zwyżek będzie majowe maksimum na poziomie 1,2648. To cel dla EUR/CHF na ten rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas, Admiral Markets

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy