Czytasz dzięki

Wanda Buk wiceprezesem PGE

GSU
opublikowano: 18-08-2020, 18:15

Wanda Buk, która od lipca 2018 r. pełniła funkcję wiceministra cyfryzacji, zdecydowała się odejść z resortu. W środę została powołana na stanowisko wiceprezes PGE.

„Miało być na chwilę, na jeden projekt, a wyszło prawie pięć lat. Kończąc swoją przygodę z administracją dziękuję przełożonym i współpracownikom za wspaniały, intensywny czas. Miałam do Was ogromne szczęście” – napisała wiceminister na Twitterze. 

Według nieoficjalnych informacji wiceminister już od kilku miesięcy nosiła się z zamiarem odejścia z resortu. 

Niedługo po tej informacji PGE podała, że rada nadzorcza spółki powołała Wandę Buk na stanowisko wiceprezes ds. regulacji. Do zarządu energetycznej spółki dołączy od 1 września.

W Ministerstwie Cyfryzacji Wandzie Buk podlegał Departament Telekomunikacji i Departament Polityki Międzynarodowej. Sprawowała też nadzór nad Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Przed przyjściem do MC Wanda Buk przez 2,5 roku pełniła funkcję dyrektora Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Zasiadała w radach nadzorczych spółek podległych NASK: Nask 4 Innovation sp. z o.o., NUW i Mana Solid Invest.

Przed przyjściem do administracji pracowała w kancelariach prawnych m.in. GWW, gdzie realizowała projekty infrastrukturalne, w tym również te finansowane ze środków publicznych oraz doradzała podmiotom z rynku regulowanego. 

Choć rekonstrukcja rządu została zapowiedziana na  wrzesień to ostatnie dwa dni przyniosły już kilka zmian kadrowych. W poniedziałek z funkcji wiceministra zdrowia zrezygnował Janusz Cieszyński. We wtorek o odejściu poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane