Zmiana warty w Ecorenie

GRA
opublikowano: 15-07-2010, 00:00

KGHM wymienił zarząd w Ecorenie. W sposób tradycyjny, czyli z zaskoczenia. Przyczyny? Tajne.

KGHM wymienił zarząd w Ecorenie. W sposób tradycyjny, czyli z zaskoczenia. Przyczyny? Tajne.

Przejęcie prawie dopięte. KGHM Ecoren, spółka z grupy Polskiej Miedzi, podpisał ze skarbem państwa umowę na zakup akcji Centrozłomu Wrocław. Do zamknięcia transakcji potrzebna jest jeszcze zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przejęcie Centrozłomu, zajmującego się skupem złomu, dystrybucją wyrobów stalowych i recyklingiem, dopina nowy zarząd Ecorenu. Poprzedni, z Mariuszem Bobrem na czele, został odwołany na początku lipca. W atmosferze zaskoczenia.

— Zarząd KGHM nawet nie poinformował rady nadzorczej o tym ruchu. Mariusz Bober został powołany kilka lat temu, jeszcze w innym układzie politycznym, i udało mu się przeżyć czasy czystki w spółkach z grupy. Teraz jego odwołanie ma posmak sensacji — komentuje Józef Czyczerski, szef miedziowej Solidarności i członek rady nadzorczej KGHM.

Zarząd KGHM nie objaśnia swojej decyzji.

— KGHM nie komentuje zmian personalnych. Właściciel ma do nich prawo — ucina Sylwia Rozkosz z biura prasowego KGHM.

Nieoficjalnie mówi się, że Herbert Wirth, prezes KGHM, nie był zadowolony ze sposobu zarządzania firmą. A konkretnie? Nie wiadomo.

— Odchodzę z Ecorenu ze smutkiem, ale mam dużo satysfakcji z tych czterech lat i przede wszystkim z zespołu, który udało mi się stworzyć — komentuje Mariusz Bober.

Z nowym prezesem, Januszem Adamczykiem, nie udało nam się skontaktować. Finalizowane przez niego przejęcie Centrozłomu to jedna z pierwszych transakcji prywatyzacyjnych, do których szykuje się miedziowy kombinat. Inna firma z jego grupy, KGHM TFI, stratuje m.in. w kilku przetargach na zakup udziałów w prywatyzowanych uzdrowiskach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu