Zmiana warty w KBC TFI

GN
opublikowano: 07-04-2009, 00:00

Za rządów Philippe’a De Brouwera towarzystwo wysoko awansowało w rankingach branży. Teraz prezes oddaje pałeczkę podwładnej.

Za rządów Philippe’a De Brouwera towarzystwo wysoko awansowało w rankingach branży. Teraz prezes oddaje pałeczkę podwładnej.

Philippe De Brouwer, znany belgijski menedżer w branży zarządzania aktywami, po siedmiu latach opuszcza Polskę. W tym czasie zbudował i szefował KBC TFI, które powstało w wyniku połączenia TFI Kredyt Banku, Warta TFI i Warta Asset Management. Pod jego wodzą aktywa wzrosły z poniżej 1,5 mld do 3,7 mld zł, a towarzystwo z 5,5 proc. udziału w rynku wskoczyło na siódme miejsce (w sierpniu 2008 r., w szczytowym momencie, było nawet na piątej pozycji). Teraz jego zadaniem będzie rozwijanie działalności zarządzania aktywami w oddziale KBC w Irlandii. Na fotelu szefa TFI zastąpi go Katarzyna Szczepkowska, do tej pory członek zarządu, z grupą KBC związana jest od 2003 r. Do władz dołączył Paweł Niemiec, który przyszedł z towarzystwa emerytalnego Warta, innej spółki z grupy KBC. Odpowiedzialny będzie za sprzedaż, którą do tej pory nadzorował Piotr Habiera. Ten ostatni został w zarządzie, ale teraz pod jego pieczą będzie pion inwestycji i rozwoju produktów

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu