Zmiana warty w Yawalu

KSA
opublikowano: 18-12-2009, 00:00

Dotychczasowy prezes pokieruje spółką zależną. Trwa praca nad strategią i szukanie nowego zarządu.

Dotychczasowy prezes pokieruje spółką zależną. Trwa praca nad strategią i szukanie nowego zarządu.

Piotr Knapiński, wieloletni prezes Yawalu, został przesunięty na stanowisko prezesa spółki zależnej — Final. Do marca aluminiową grupą pokieruje oddelegowany z rady nadzorczej główny akcjonariusz Edmund Mzyk.

— Trzeba było wzmocnić zarząd. Dotychczas były to tylko dwie osoby, które nie do końca mogły poradzić sobie ze wszystkimi problemami w grupie — tłumaczy decyzję Edmund Mzyk.

Główną bolączką giełdowej spółki jest odkupiony od banku Final (Bank BPH przejął go kiedyś za długi). Ponownie dołączył do grupy pod koniec 2008 r., akurat w momencie, gdy rynek profili zaczął mocno odczuwać skutki spowolnienia gospodarczego. Yawal wydał na przejęcie około 62 mln zł z emisji akcji z prawem poboru, którą przeprowadził jeszcze w korzystnym rynkowo momencie.

— Podtrzymuję opinię, że nie była to najlepsza decyzja inwestycyjna spółki. Final będzie miał w tym roku stratę — mówi Edmund Mzyk.

Czy brana jest pod uwagę sprzedaż tłoczni?

— Jeśli nawet podjęlibyśmy taką decyzję — i tak najpierw konieczna jest restrukturyzacja, bo bez tego nie uzyska się satysfakcjonującej ceny za ten zakład — informuje Edmund Mzyk.

P.o. prezesa wraz z zewnętrznymi podmiotami pracuje nad nową strategią dla grupy. Powinna być gotowa w ciągu dwóch miesięcy.

— Moim zadaniem jest jednocześnie skompletowanie zarządu Yawalu [w funkcji wiceprezes została Henryka Nieszporek — red.]. Już rozmawiamy z potencjalnymi kandydatami — mówi Edmund Mzyk.

Dodaje, że zarząd będzie liczył zapewne trzy osoby.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane