Zmiana za sterami jednej z najstarszych firm pożyczkowych

Materiał partnera: viasms.pl
opublikowano: 26-04-2018, 22:00

Z działającą od 2010 r. na polskim rynku finansowym VIA SMS kończy współpracę Artjoms Zajcevs, który rozwijał tę spółkę od 2015 r.

Z działającą od 2010 r. na polskim rynku finansowym VIA SMS kończy współpracę Artjoms Zajcevs, który rozwijał tę spółkę od 2015 r. To właśnie na ten okres przypadło dostosowanie przedsiębiorstwa i oferty produktowej do nowych regulacji. Artjoms Zajcevs na rynku pozabankowych pożyczek konsumenckich obecny jest od 2010 r. Karierę w sektorze finansowym rozpoczął, pracując dla MiniCredit Group. Przez ponad pięć lat współpracy działał zarówno na rynku łotewskim, jak i polskim. W połowie 2015 r. został dyrektorem zarządzającym i członkiem zarządu VIA SMS Polska, gdzie oprócz standardowych obowiązków, mających na celu rozwój spółki, postawiono przed nim zadanie dostosowania jej do zmian legislacyjnych, które w znacznym stopniu wpłynęły na biznes pożyczkowy.

NA WYŻSZY POZIOM:
NA WYŻSZY POZIOM:
Artjoms Zajcevs rozwijał spółkę VIA SMS od 2015 r. Na ten okres przypadło dostosowanie oferty produktowej do nowych regulacji.
Fot. ARC

W czasie, kiedy zarządzał VIA SMS Polska, poszerzył jej portfolio o pożyczki o wyższej kwocie oraz dłuższym terminie spłaty — znane pod brandem Cashalot. Spółka na razie nie podaje, kto zostanie nowym zarządzającym. Zapytany o nowe plany zawodowe Artjoms Zajcevs odpowiada, że w najbliższym czasie udaje się na wyczekiwane wakacje, i zdradza, że nie żegna się z branżą finansową, jednak nowe wyzwania czekają go poza polskim rynkiem.

VIA SMS jest częścią VIA SMS Group — alternatywnego dostawcy usług finansowych działającego w Europie. Od momentu założenia firma rozszerzyła działalność do sześciu krajów, dzięki czemu stała się jednym z wiodących europejskich pożyczkodawców konsumenckich. Portfolio Grupy liczy ponad 10 różnych marek i produktów — od kredytów konsumpcyjnych i kart kredytowych do platformy pożyczkowej peer- -to-peer. W Polsce rozwijane są dwa brandy: VIA SMS oferująca pożyczki krótkoterminowe oraz Cashalot, mający w ofercie produkty z dłuższym okresem spłaty.

 

OKIEM EKSPERTÓW

Tymon Zastrzeżyński, Co-founder & CEO w Grupie Loando

Rynek się zmienia

Ponad trzyletnia działalność Artjomsa Zajcevs za sterami VIA SMS ukierunkowała rynek finansowy w Polsce ku zmianom, które przyczyniły się do znacznej jego profesjonalizacji. Z nieskrywaną ciekawością czekam na wieści o nowych projektach podjętych ze strony Artjomsa. Jestem przekonany, że posiadane przez niego wieloletnie doświadczenie przysłuży się profesjonalizacji zagranicznych rynków pożyczkowych.

 

Jarosław Ryba, prezes zarządu PZIP

W ostatnim czasie z branży fintech lending odeszło kilku kluczowych i odnoszących sukcesy menedżerów. W ten trend wpisuje się decyzja o zmianach w kierownictwie VIA SMS PL — jednego z założycieli Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Jesteśmy pewni, że Artjoms Zajcevs, który zawsze służył wsparciem i profesjonalnym wkładem w prace związku, będzie osiągał dalsze sukcesy zawodowe, a zarządzana przez niego do tej pory spółka wciąż będzie realizowała strategię odpowiedzialnego pożyczania, będąc jedną w wiodących marek w segmencie digital lending w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera: viasms.pl

Polecane