Zmiana za sterami jednej z najstarszych firm pożyczkowych

Materiał partnera: viasms.pl
opublikowano: 26-04-2018, 22:00

Z działającą od 2010 r. na polskim rynku finansowym VIA SMS kończy współpracę Artjoms Zajcevs, który rozwijał tę spółkę od 2015 r.

Z działającą od 2010 r. na polskim rynku finansowym VIA SMS kończy współpracę Artjoms Zajcevs, który rozwijał tę spółkę od 2015 r. To właśnie na ten okres przypadło dostosowanie przedsiębiorstwa i oferty produktowej do nowych regulacji. Artjoms Zajcevs na rynku pozabankowych pożyczek konsumenckich obecny jest od 2010 r. Karierę w sektorze finansowym rozpoczął, pracując dla MiniCredit Group. Przez ponad pięć lat współpracy działał zarówno na rynku łotewskim, jak i polskim. W połowie 2015 r. został dyrektorem zarządzającym i członkiem zarządu VIA SMS Polska, gdzie oprócz standardowych obowiązków, mających na celu rozwój spółki, postawiono przed nim zadanie dostosowania jej do zmian legislacyjnych, które w znacznym stopniu wpłynęły na biznes pożyczkowy.

NA WYŻSZY POZIOM:
NA WYŻSZY POZIOM:
Artjoms Zajcevs rozwijał spółkę VIA SMS od 2015 r. Na ten okres przypadło dostosowanie oferty produktowej do nowych regulacji.
Fot. ARC

W czasie, kiedy zarządzał VIA SMS Polska, poszerzył jej portfolio o pożyczki o wyższej kwocie oraz dłuższym terminie spłaty — znane pod brandem Cashalot. Spółka na razie nie podaje, kto zostanie nowym zarządzającym. Zapytany o nowe plany zawodowe Artjoms Zajcevs odpowiada, że w najbliższym czasie udaje się na wyczekiwane wakacje, i zdradza, że nie żegna się z branżą finansową, jednak nowe wyzwania czekają go poza polskim rynkiem.

VIA SMS jest częścią VIA SMS Group — alternatywnego dostawcy usług finansowych działającego w Europie. Od momentu założenia firma rozszerzyła działalność do sześciu krajów, dzięki czemu stała się jednym z wiodących europejskich pożyczkodawców konsumenckich. Portfolio Grupy liczy ponad 10 różnych marek i produktów — od kredytów konsumpcyjnych i kart kredytowych do platformy pożyczkowej peer- -to-peer. W Polsce rozwijane są dwa brandy: VIA SMS oferująca pożyczki krótkoterminowe oraz Cashalot, mający w ofercie produkty z dłuższym okresem spłaty.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

 

OKIEM EKSPERTÓW

Tymon Zastrzeżyński, Co-founder & CEO w Grupie Loando

Rynek się zmienia

Ponad trzyletnia działalność Artjomsa Zajcevs za sterami VIA SMS ukierunkowała rynek finansowy w Polsce ku zmianom, które przyczyniły się do znacznej jego profesjonalizacji. Z nieskrywaną ciekawością czekam na wieści o nowych projektach podjętych ze strony Artjomsa. Jestem przekonany, że posiadane przez niego wieloletnie doświadczenie przysłuży się profesjonalizacji zagranicznych rynków pożyczkowych.

 

Jarosław Ryba, prezes zarządu PZIP

W ostatnim czasie z branży fintech lending odeszło kilku kluczowych i odnoszących sukcesy menedżerów. W ten trend wpisuje się decyzja o zmianach w kierownictwie VIA SMS PL — jednego z założycieli Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Jesteśmy pewni, że Artjoms Zajcevs, który zawsze służył wsparciem i profesjonalnym wkładem w prace związku, będzie osiągał dalsze sukcesy zawodowe, a zarządzana przez niego do tej pory spółka wciąż będzie realizowała strategię odpowiedzialnego pożyczania, będąc jedną w wiodących marek w segmencie digital lending w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera: viasms.pl

Polecane