Zmiany na rynku wróżą lepsze czasy dla złotego

Joanna Pluta
opublikowano: 06-01-2009, 00:00

Na rynku walutowym zmiany. Złoty odrabiał wczoraj grudniowe straty do euro, osłabił się natomiast do dolara. Kurs euro do południa osiągnął dzienne minimum 4,09 zł.

W poniedziałek, po raz pierwszy od kilku tygodni, nie było gry pod fixing NBP, polegającej na wyciąganiu kursu euro do rekordowych wartości od otwarcia do godz. 11.00. Zmiana zachowania inwestorów na początku miesiąca to dobry sygnał dla złotego. Rośnie prawdopodobieństwo odreagowania w styczniu. Zupełnie inaczej niż notowania EUR/PLN zachowywał się wczoraj kurs dolara, który po południu przebił nawet 3,06 zł. Później jednak zawrócił w okolice 3,02 zł. Osłabienie złotego względem dolara nastapiło na fali powrotu sentymentu do amerykańskiej waluty i spadku notowań pary EUR/USD, które wykazują ujemną korelację z kursem USD/PLN.

Joanna Pluta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane