Zmiany na złotym

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 29-05-2017, 17:25

Tydzień rozpoczęliśmy od porannego umocnienia złotego. Po południu jednak na parach złotówkowych do głosu doszła strona popytowa.

USD/PLN

Notowania USD/PLN dziś rano wykształciły lekkie cofnięcie, ale po paru godzinach kurs ponownie ruszył na północ. Ruch w górę z drugiej połowy zeszłego tygodnia jest zatem kontynuowany, ale póki co stanowi on jedynie lokalny ruch korekcyjny. W tym momencie notowania tej pary konsolidują się w okolicy dolnego ograniczenia kanału spadkowego z genezą w grudniu zeszłego roku.

 Wyłamanie ze wspomnianego kanału dołem stanowi potwierdzenie sygnału spadkowego w średnim terminie, który został wykształcony w zeszłym miesiącu w wyniku sforsowania długoterminowej linii trendu wzrostowego z genezą w maju 2015 roku i jednocześnie dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Oznacza to oczywiście kontynuację ruchu w dół w ramach sekwencji spadkowej zainicjowanej w końcówce zeszłego roku. Kolejnym celem notowań jest poziom 3,6350, a następnie strefa wsparć kształtowana przez 61,8% zniesienie sekwencji wzrostowej z czerwca 2014 roku oraz dwuletnie minima z maja 2015 (3,49-3,53).

EUR/PLN

Na notowaniach EUR/PLN sytuacja techniczna pozostaje niezmieniona. Dzisiaj kurs znajdują się blisko poziomów tego-miesięcznych i zarazem tegorocznych minimów. Od minionego czwartku obserwujemy lokalny, wzrostowy ruch korekcyjny, który nie przesądza o zmianie obowiązującego kierunku południowego w ujęciu średnioterminowym.

Najbliższym celem notowań pozostają wyznaczone parę dni temu tegoroczne minima (4,1520) oraz strefa wsparć kształtowana przez poziom 61,8%zniesienia sekwencji wzrostowej z 2015 roku oraz poziom równości fal spadkowych –tej budowanej od 21 kwietnia i tej wykształconej w drugiej połowie marca (4,14-4,18).Scenariusz spadkowy będzie wariantem preferowanym dopóki kurs omawianej pary pozostanie poniżej poziomu 4,30 (linia trendu wzrostowego z genezą w kwietniu ubiegłego roku).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane