Zmiany w akcjonariacie EE

Marek Knitter
06-02-2001, 00:00

Zmiany w akcjonariacie EE

W piątkowych transakcjach pakietowych sprzedano 810 149 akcji Elektromontażu-Export, co stanowi 4,07 proc. głosów na WZA spółki. Za jeden papier nabywca zapłacił 2,3 zł, podczas gdy kurs akcji wyniósł 2,43 zł. Sprzedającym prawdopodobnie był Pekao SA, kontrolujący do tej pory 5,43 proc. głosów.

Według naszych informacji, sprzedającym raczej na pewno nie był największy udziałowiec spółki, Jupiter NFI, który wcześniej zakupił akcje przedsiębiorstwa po znacznie wyższej cenie. Nabywcami mogły być z kolei osoby powiązane z zarządem EE, które systematycznie skupują akcje własnej firmy. Motywem tych zakupów mogą być oczekiwania co do zwyżki ceny walorów, na co wpływ mogą mieć podpisane ostatnio przez spółkę kontrakty. Dwa z nich zawarte zostały z niemieckimi kontrahentami ABB Gebaudetechnik oraz Siemensem na łączną wartość 3,52 mln zł. Przewidują one wykonanie robót elektromontażowych w budynkach biurowych.

Fabian Kras, główny specjalista ds. obrotu papierami wartościowymi w Elektromontażu Export, twierdzi, że na rynku niemieckim nie brakuje kontraktów, jednak z uwagi na niekorzystne przepisy, spółka musi z wielu z nich zrezygnować.

— Podaż kontraktów na rynku niemieckim jest znacznie większa niż nasze możliwości. Odgórne ograniczenia powodują jednak, że kontrakty w Niemczech nie są już dla nas priorytetem, przez co musimy szukać nowych rynków — przyznaje Fabian Kras.

Spółka nie wyklucza jednak zawierania dalszych kontraktów w Niemczech, jeśli okażą się one rentowne. Podobnie jak konkurenci, Elektromontaż-Export będzie stopniowo ograniczać swoje zaangażowanie na niemieckim rynku.

W tym roku warszawska firma po ostatnich fuzjach z podmiotami zależnymi zamierza skupić się na rynku krajowym, opierając swoją działalność na dwóch segmentach. Pierwszym z nich jest sprzedaż urządzeń, drugim — sprzedaż usług montażowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zmiany w akcjonariacie EE