Zmiany w BBI Zeneris

GN
opublikowano: 10-04-2008, 00:00

Fundusz ma nowego prezesa. To wzmocnienie wpływów większościowego akcjonariusza.

Fundusz ma nowego prezesa. To wzmocnienie wpływów większościowego akcjonariusza.

Robert Bender został prezesem BBI Zeneris, funduszu z sektora odnawialnych źródeł energii. Zajął stanowisko, na którym był wakat od stycznia, po rezygnacji Grzegorza Kubicy. Do zarządu weszli też: Mariusz Kostrzewa i Marek Jóźwiak. Dołączyli do Marka Perczyńskiego i Macieja Figla.

„Rada nadzorcza, mając na uwadze znaczną liczbę projektów realizowanych przez BBI Zeneris NFI, postanowiła zwiększyć skład zarządu funduszu” — takie uzasadnienie widnieje w komunikacie.

Nie podano jednak żadnych informacji o nowych projektach. Liczba tych, o których wiadomo, nie wskazuje na potrzebę zwiększania zespołu.

Za zamianą stoi główny akcjonariusz — grupa BBI.

— BBI chciało mieć swojego człowieka w zarządzie. Zmiana miała zajść szybciej, ale trwały ustalenia między akcjonariuszami — mówi osoba zbliżona do grupy BBI.

BBI Zeneris powstał z połączenia spółki Zeneris z NFI Foksal. Perczyński, Figiel, Kostrzewa i Jóźwiak wywodzą się z Zeneris. Bender jest prezesem BB Investment.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu