Zmiany w brytyjskich regulacjach dot. podróżowania uderzyły w akcje linii lotniczych

PM, Reuters
opublikowano: 19-07-2021, 14:18

Najnowsza poprawka w zasadach podróżowania w Wielkiej Brytanii uderzyła w akcje linii lotniczych. Przewoźnicy, w tym easyJet i British Airways - właściciel IAG - stracili nawet 6 proc. po zaskakującej zmianie wymagań dotyczących przylotów z Francji.

Fot. Hugo Petitjean/Pixabay

Brytyjska branża turystyczna od miesięcy krytykuje rząd za surowe zasady kwarantanny i zmiany w klasyfikacji krajów w ostatniej chwili, co powoduje rollercoaster gwałtownych rezerwacji, po których następowały masowe odwołania lotów.

W piątek Wielka Brytania poinformowała, że rezygnuje z planowanego złagodzenia przepisów dla w pełni zaszczepionych Brytyjczyków przybywających do Anglii z Francji.

Niespodzianka wywołała obawy o dalsze zmiany, zniechęcając ludzi do rezerwacji, właśnie wtedy, gdy w pełni zaszczepieni są w stanie podróżować do większości Europy bez konieczności kwarantanny po powrocie.

Akcje w EasyJet, którego największym rynkiem jest Wielka Brytania, tanieją o prawie 6 proc., podczas gdy IAG o 4 proc., a TUI i Jet2 o ponad 3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane