Zmiany w ofercie funduszy indeksowych

opublikowano: 06-03-2019, 22:00

TFI PZU udostępniło platformę inPZU klientom instytucjonalnym, a PKO TFI dodało do oferty nowe rozwiązanie.

100 zł pierwszej wpłaty i 0,5 proc. opłaty za zarządzanie — to wabik, który od kilku miesięcy wystawiło TFI PZU na klientów detalicznych. Na platformie inPZU towarzystwo oferuje fundusze indeksowe, a więc takie, których portfele mają możliwie najlepiej odzwierciedlać zachowanie wybranych indeksów. Jak przekonują menedżerowie TFI, to rozwiązania dla tych, którzy chcą uzyskać ekspozycję na wybrane rynki — w ofercie jest m.in. fundusz akcji rynków rozwiniętych. Dostęp do platformy mają już także klienci instytucjonalni.

— Łatwość wejścia i wyjścia z funduszy przy bardzo niskich kosztach okazały się kluczowe dla zainteresowanych firm. Nasza oferta stanowi dla nich doskonałą formę dywersyfikacji aktywów — mówi Marcin Adamczyk, prezes TFI PZU.

Rejestracja konta odbywa się w formie tradycyjnej, poprzez formularz otwierający pierwszy rejestr podpisany przez reprezentację firmy. Każde kolejne otwarcie nowego portfela oraz cała obsługa transakcji finansowych dla rejestrów firmowych odbywa się online w serwisie inPZU.

Do zmian doszło też w ofercie funduszy indeksowych PKO TFI, największego towarzystwa na rynku funduszu kapitałowych. Paletę produktów poszerzono o fundusz akcji rynku polskiego, który powstał z przekształcenia PKO Akcji Rynku Azji i Pacyfiku. Benczmarkiem dla funduszy jest WIG20 (75 proc.) i mWIG40 (25 proc.). Opłata za zarządzanie wynosi 0,7 proc. w skali roku. ©

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu