Zmiany w rządzie nie wywołały burzy

Marek Knitter
13-06-2003, 00:00

Inwestorzy na rynku papierów skarbowych są nieco rozczarowani faktem, że to nie Dariusz Rosati zostanie nowym ministrem finansów. Trudno im jednak jednocześnie zweryfikować kompetencje nowego kandydata na to stanowisko. Dlatego wpływ tych wydarzeń na rynek obligacji był raczej ograni- czony.

Rynek wtórny otworzył się wczoraj poniżej poziomów ze środowego zamknięcia. Przez cały dzień ceny papierów skarbowych praktycznie pozostały na nie zmienionych poziomach. Inwestorzy nie są jeszcze pewni, w jakim kierunku podąży polityka gospodarcza. Czekają więc na pierwsze konkretne deklaracje zarówno Jerzego Hausnera, jak i nowego ministra finansów Andrzeja Raczki.

Na elektronicznym rynku papierów skarbowych CeTO zanotowano 32 transakcje o wartości 335 mln zł. Pod koniec notowań na rynku wtórnym rentowność obligacji 2-letnich wyniosła 4,84 proc., 5-letnich — 4,94 proc., a 10-letnich — 5,07 proc.

Dziś po południu Narodowy Bank Polski poda dane na temat podaży pieniądza. Nie powinno to jednak wpłynąć na notowania obligacji. Inwestorzy czekać będą na głosowanie w parlamencie nad wotum zaufania dla rządu Leszka Millera. Wynik jest raczej przesądzony i dealerzy wierzą, że rząd się utrzyma. Inwestorzy powinni jednak zachować ostrożność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zmiany w rządzie nie wywołały burzy