Zmiany w ,,Rzeczpospolitej’’

Radosław Omachel
26-06-2002, 00:00

Dziennikarze działu politycznego „Rzeczpospolitej” są oburzeni odwołaniem Krzysztofa Gottesmana z funkcji kierownika działu politycznego. W liście skierowanym do Macieja Łukasiewicza, redaktora naczelnego dziennika, zażądali cofnięcia tej decyzji.

,,Odwołanie Krzysztofa Gottesmana budzi tym większe obawy, że doświadczamy coraz częstszego cenzurowania naszych tekstów, zatrzymywania ich, wywierania nacisków na dziennikarzy’’ — napisali dziennikarze działu politycznego w swoim liście do redaktora naczelnego.

Dziennikarze obawiają się, że wymiana szefa działu politycznego ma sprawić, żeby stał się on bardziej podatny na naciski polityczne, i pociągnie za sobą wyrzucenie innych — niewygodnych dziennikarzy. Ich zdaniem, oburzający jest sposób odwołania Krzysztofa Gottesmana.

,,To, że taki człowiek o dymisji jest informowany telefonicznie, gdy przebywa na urlopie, jest w naszym przekonaniu zwykłym świństwem’’ — piszą dziennikarze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Omachel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zmiany w ,,Rzeczpospolitej’’