Zmiany w zarządzie

Grzegorz Zięba
opublikowano: 08-10-2003, 00:00

Zarząd Geotermii Podhalańskiej nie podołał trudnej sytuacji finansowej. Teraz z 60-mln długiem będzie się zmagał nowy prezes.

Michał Urban został nowym prezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska (GP), zajmującego się dostarczaniem ciepła dla Zakopanego ze źródeł geotermalnych. Poprzedni prezes Piotr Długosz i jego zastępca Wojciech Ignocok podali się do dymisji. Według nieoficjalnych informacji, powodem odejścia były problemy finansowe spółki. GP ma poważne problemy ze spłatą zobowiązań wobec Banku Światowego (BŚ), które sięgają 60 mln zł. Spółce groziła już utrata płynności finansowej, ale została dofinansowana 7 mln zł przez głównego akcjonariusza — Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

— Powodem trudności GP jest mniejsza liczba odbiorców ciepła, niż przewidywały plany — twierdzi Michał Urban.

Prezes widzi szansę na restrukturyzację zadłużenia wobec BŚ. Ważą się też losy przyłączenia się do sieci ważnego klienta — Nowego Targu. Gmina, która zainwestowała w gazową ciepłownię, nie śpieszy się do kupowania ciepła z Zakopanego.

Problemem dla GT jest także budowany przez nią aquapark. Spółce brakuje ponad 38 mln zł do zakończenia inwestycji wycenianej na 66 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zmiany w zarządzie