Wielkie zmiany w zarządzie Alior Banku

opublikowano: 13-04-2018, 21:33
aktualizacja: 13-04-2018, 21:36

Dwie wiceprezeski Alior Banku złożyły rezygnację z funkcji członków zarządu spółki. Rada nadzorcza powołał troje nowych.

Urszula Krzyżanowska-Piękoś oraz Celina Waleśkiewicz zrezygnowały z funkcji członków zarządu Alior Banku. Obie menedżerki należą do grona menedżerów, którzy tworzyli potęgę Aliora. Do zarządu weszły w czerwcu 2017 r., gdy odchodziła ekipa Wojciecha Sobieraja i postawiono na awanse wewnętrzne. Urszula Krzyżanowska–Piękoś z bankiem związana jest od 2008 r., karierę w nim zaczynała od budowy struktur sprzedaży w mazowieckim. Potem m.in. kierowała siecią sprzedaży. Z kolei Celina Waleśkiewicz do Aliora przeszła w 2007 r. z BPH. Kierowała m.in. pionem fuzji i kanałów elektronicznych, nadzorując projekty nowej bankowości internetowej i mobilnej. Nadzorowała powstanie Alior Synca i usług bankowości pod marką T-Mobile.

Nowi członkowie zarządu to także awanse wewnętrzne. Agata Strzelecka z Aliorem związana jest od 2008 r. Do 2013 r. była dyrektorem biura kadr, a od 2016 r. jest dyrektorem generalnym pionu operacji. Odpowiada także za proces automatyzacji i robotyzacji.

Mateusz Poznański od ponad 20 lat związany jest z bankowością detaliczną. Dotychczas w Aliorze był dyrektorem zarządzającym odpowiedzialnym za ofertę produktową dla klientów detalicznych. Wcześniej przez 12 lat rozwijał detal w ING Banku Śląskim.

Ostatni z nowych członków zarządu to Maciej Surdyk, który pracuje w Aliorze od 2013 r. i ostatnio był dyrektorem zarządzającym pionu bankowości przedsiębiorstw. Do Aliora przeszedł z BPH, gdzie odpowiadał za klienta biznesowego.

To kolejna odsłona kadrowej rewolucji w banku z grupy PZU. Na początku marca opisaliśmy, że w zarządzie Aliora nie wprowadzono kominówki, choć wcześniej deklarowano, że ten proces został przeprowadzony. Informowaliśmy, że członkowie zarządu nie palą się do obniżenia wynagrodzeń, gdy w kontraktach są zapisy o odpowiedzialności za błędy całym majątkiem. Niedługo potem z funkcji p.o. prezesa zrezygnował Michał Chyczewski, któremu przez 9 miesięcy KNF nie wydała zgody na objęcie funkcji prezesa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu